PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 20.05.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Z tiskových zpráv a článků

Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu ve spolupráci s Regionální agenturou pro rozvoj Střední Moravy (RARSM) a Olomouckým krajem si Vás dovolují pozvat na seminář o cestovním ruchu - Jesenicko - Integrovaný plán rozvoje území. Seminář se bude konat dne 9.10.2007 v 10:00 hodin v Šumperku, Hotel Sport,...
Podle aktuálních informací se návštěvníkům toto unikátní vodní dílo znovu otevře již 21. září. Exkurze budou probíhat denně od 8.00 do 15.00 h, pro min. 15 a max. 50 osob, zájemci se musí předem objednat na tel.: 583 235 091 (nebo 583 235 301), jinak je možné, že se na prohlídku nedostanou. Turistickou...
OBEC LOUČNÁ NAD DESNOU, ATELIÉR ABAKUK A JESENÍKY - SDRUŽENÍ CESTOVNÍHO RUCHU SRDEČNĚ ZVOU NA "DŘEVOSOCHÁNÍ". Tvorba dřevěných soch dláty a motorovými pilami na téma "Pohádkový svět".
Agentura ochrany přírody a krajiny - Správa CHKO Jeseníky ve spolupráci s Pivovarem HOLBA Hanušovice a Jesenickým fotoklubem vyhlašuje 3. ročník fotosoutěže "Jak vidím Jeseníky" Soutěžní témata: Bude přijata každá fotografie, která se tématicky týká Jeseníků. Podmínky soutěže: - Do soutěže...
Aktuální informace Eurostatu o dění v Evropské unii, jednání Evropské rady, Evropského parlamentu a Evropské komise.
Důležitá informace na sezónu! Z důvodu opravy horní nádrže Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně budou přerušeny exkurze a provoz informačního centra, uzavřen přístup k horní nádrži a část cyklostezky v bezprostředním okolí horní nádrže.
TREND VISION 2007 Všem příznivcům nejnovějších účesových trendů, kadeřnických technik, kosmetiky a módy bude patřit SIDIA Olomouc ve čtvrtek 10. května od 19h a ve stejném čase v pátek 11.května také Dům kultury Šumperk. Návštěvníci se mohou těšit na dynamickou show, která poodhalí trendy tohoto...
Akce je určena všem začínajícím hospodyňkám ale i těm zkušenějším, které se chtějí něco přiučit od cukrářského profesionála
Netradiční večerní prohlídky speciálně osvětlené expozice ve zdejším malém muzeu.
Agentura ochrany přírody a krajiny - Správa CHKO Jeseníky ve spolupráci s Pivovarem HOLBA Hanušovice a Jesenickým fotoklubem vyhlašuje 3. ročník fotosoutěže "Jak vidím Jeseníky" Soutěžní témata: Bude přijata každá fotografie, která se tématicky týká Jeseníků. Podmínky soutěže: -Do soutěže...
9. ročník pochodu nejen pro děti, rodiče a prarodiče
soutěžní hra pro uživatele internetu
Upravené běžecké lyžařské trasy v Jeseníkách.
Cykloturisté projíždějící Šumperkem čeká nové ocenění v podobě cykloznámky. Cykloznámka je odznak, který jim připomene projetí místních cyklotras.
Abonentní karty na sedmý ročník cyklu koncertů Klasika Viva si zakoupíte v Regionálním a městském informačním centru v Šumperku.
Vlastivědné muzeum v Šumperku, Státní okresní archív Šumperk a Městská knihovna Šumperk vyhlašují výtvarnou a literární soutěž k 50. výročí sborníku Severní Morava.
Upravené běžecké lyžařské trasy v Jeseníkách.
Upravené běžecké lyžařské trasy v Jeseníkách.
Půlhodinový film "Česko-polské pomezí - jedinečná lázeňská oblast" popisuje putování studenta po lázeňských místech česko-polského pomezí Jeseníků a Orlických hor.
Aktuální informace Eurostatu o dění v Evropské unii, jednání Evropské rady, Evropského parlamentu a Evropské komise.
Aktuální stav upravených běžeckých tras v Jeseníkách.
Aktuální stav upravených běžeckých tras v Jeseníkách.
Od 12. února do 26. února se od 19 hodin v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie a výstavní síni Vlastivědného muzea v Šumperku koná XXXIV. ročník festivalu mladých umělců.
Nová Galerie Šumperska se otevřela 1. února 2007 ve Vlastivědném muzeu v Šumperku.
Aktuálně upravené běžecké trasy v Jeseníkách.
1.1.2007 byl zrušen zákaz exkurzí na PVE DS. Exkurze budou probíhat za mírně zvýšených bezpečnostních opatření, focení a filmování je povoleno.
Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně je od ledna 2007 až do odvolání uzavřena. V období od 1.6.2007 do 31.8.2007 bude IC Dlouhé Stráně rovněž uzavřeno z důvodu opravy horní nádrže přečerpávací vodní elektrárny.
Multikulturní festival Afrika na Komíně pořádá DDM Vila Doris - Komín v Šumperku poprvé, a to ve spolupráci s občanským sdružením Africký dům Praha. Hlavním úkolem tohoto festivalu je přiblížit veřejnosti kulturu, tradice a život obyvatel Afriky, a to zejména Mali. Celý festival je tématicky rozčleněn...
V Regionálním a městském informačním centru v Šumperku je možno si zakoupit již 2. číslo kulturně - historického periodika, které mapuje oblast údolí Desné s názvem Podesní.
Od 20. prosince je v provozu lyžařský areál v Branné.
V době vánočních svátků pořádá zimní stadion v Šumperku bruslení pro veřejnost.
v pondělí dne 25. 12. 2006 v 16.30 hodin
další ročník vánočního jarmarku 16. prosince od 9.00 - 17.00 hodin
Biogramy a podobizny šumperských rodáků a dalších význačných a zajímavých občanů města.
"Dej Bůh štěstí tomu domu..." a pekařovský Dům Páně štěstí měl (že nespadl)
Otevírací doba Vlastivědného muzea a informačního centra v Šumperku v době vánočních svátků.
Vážení návštěvníci informačního centra, Regionální a městské informační centrum při Vlastivědném muzeu v Šumperku bude od 4. do 16. prosince 2006 z provozních důvodů uzavřeno.
Mezinárodní festival BLUES ALIVE XI. pořádá Dům kultury Šumperk od 16. - 18. listopadu 2006. Festival bude probíhat v Domě kultury Šumperk, Klášterním kostele, pivnici U dřevařů a hudebním klubu Music Machine.
Druhý ročník literárního a filmového festivalu Město čte knihu je věnován Janu Werichovi četbou knih Fimfárum a Úsměv klauna. Čtění knih proběhne v kulturních zařízeních města Šumperka za účasti osobností kultury, společenského života, studentů, muzikantů. V kině Oko proběhne přehlídka filmů s Janem...
Konec září bude patřit adrenalinovému sportu, a to horským kolům. Na Rapotínskou stráň u Šumperka se sjedou hvězdy českého fourcrossu.
Vlastivědné muzeum v Šumperku pořádá Výstavu hub, která potrvá od čtvrtka 21. do soboty 23. září 2006, ve čtvrtek a pátek 9-17, v sobotu od 9-12 hod.
Vlastivědné muzeum v Šumperku nabízí školám a hromadným výpravám ve Výstavní síni Vlastivědného muzea v Šumperku vždy v úterý až čtvrtek v době od 9-12 hod. komentovanou prohlídku unikátní výstavy, která prezentuje období baroka a rokoka jako uměleckého stylu a zároveň seznamuje návštěvníka se skvosty...
Mezinárodní dny varhanní hudby pořádá Římskokatolická farnost sv. Jana Křtitele a Dům kultury Šumperk. Koncerty se konají vždy v 19.30 hod.
Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.
Kalendář s katolickým a občanským kalendáriem "Doteky světla v Jeseníkách 2007"
Druhá výstava nejcennějších církevních památek z období baroka a rokoka v našem regionu z cyklu "Ars longa, vita brevis" bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. září v 18 hodin. Výstava potrvá do 7. prosince.
V Regionálním a městském informačním centru v Šumperku je možno si zakoupit kulturně - historické periodikum mapující oblast údolí Desné s názvem Podesní.
Dny rekordů, zábavy a poučení jsou pro Vás připraveny v sobotu 12. srpna od 10.00 do 18.00 hod. a v neděli 13. srpna od 10.00 do 17.00 hod.
Pořádající fa SCARON Production vyhlásila náhradní termín konání.Stávající vstupenky platí na neděli 13.8. ve 20.30 hod.,zámek Velké Losiny.V případě Vašeho nezájmu je možno vstupenky vrátit na místě,kde jste je zakoupili.Děkujeme za pochopení!
CIHELNA je třídenní vzpomínkovou akcí s bohatým programem, určená všem příznivcům vojenské historie, zájemcům o tématiku obrany státu, ale i těm, kteří si chtějí připomenout 70. výročí zahájení výstavby čs. opevnění na Králicku. V pátek 11. srpna v době od 8.00 do 13.00 hodin proběhne spanilá jízda...
Římskokatolická farnost Velké Losiny a Obnova kulturního dědictví údolí Desné o.s. Vás srdečně zvou na PEKAŘOVSKOU POUŤ 2006, která se koná v sobotu 12. srpna při svátku Nanebevzetí Panny Marie.
Už druhý rok může Šumperk konstatovat, že má své luxusní kulturou nabité léto. Hudební produkce Music Machine konečně přiznala, že open air koncerty budou o prázdninách celkem čtyři, z toho dva se uskuteční u klášterního kostela a další dva na hřišti Střední zdravotnické školy Šumperk.
Od 15. července do 12. srpna bude probíhat na nádvoří zámku ve Velkých Losinách již šestý ročník programu divadelní a hudební tvorby "Losinské kulturní léto".
V pátek 23. června v 16.30 hod. zahájí slavnostní zvonění Velkolosinské svatojánské slavnosti. Pestrý program je připraven až do neděle 25. června v kostele, letním kině, na školním hřišti a farské zahradě.
Ve dnech 20.-24. června se můžete účastnit Mezinárodního výtvarného sympozia ve Velkých Losinách, kde se představí výtvarníci z České republiky a Rakouska. Jejich výtvarná činnost bude k shlédnutí od 10-17 hod.
V letošním roce zahájila Nadace Partnerství projekt Cyklisté vítání, národní certifikaci služeb v cestovním ruchu. Projekt je zaměřen na zvýšení kvality služeb nabízených cyklistům a cykloturistům. Zavedení certifikace nabídne cykloturistům jednoduchý přehled o místeh, kde jsou cyklisté skutečně vítáni.
Poznejte na kole Mikroregion Ruda. Osmá akce 13dílného seriálu cyklistických vyjížděk za poznáním Olomouckého kraje se koná 17. června.
Návštěvníci muzea mají ještě v živé paměti velkolepou módní přehlídku dobového oblečení, která v rámci První muzejní noci proběhla v šumperském muzeu v červnu loňského roku. Tentokrát si pro návštěvníky připravily dětské taneční soubory přehlídku různých druhů tanců s doprovodným komentářem o historii...
Ve dnech 16.6.-19.6. pořádají Divadlo Šumperk, s.r.o. a Dům kultury Šumperk, s.r.o XIII. ročník festivalu profesionálních divadel Divadlo v parku. Za příznivého počasí můžete předtavení shlédnout na letní scéně v Sadech 1. máje.
Cyklobusy v Jeseníkách můžete využít od června do září 2006 v soboty, neděle a svátky, v červenci a srpnu každodenně. Cyklobusy jsou určeny pro přepravu cykloturistů s jízdními koly, ale i pro přepravu pěších turistů.
10. června od 18 hodin se v Pavlínině dvoře Vlastivědného muzea představí účastníci červnového Blues Aperitivu. Blues Aperitiv je zaměřen na vyhledávání nových talentů v oblasti blues mezi českými, slovenskými a polskými kapelami. Vítězové Aperitivu dostanou příležitost odstartovat podzimní festival...
V Šumperku a dalších 26 městech po celé České republice se koná poslední víkend v květnu přehlídka činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Mottem letošní Bambiriády je "Báj(eč)ný dětský svět". V Šumperku mohou jít děti za zábavou do Smetanových sadů, Sadů 1. máje a na Benátky.
27. května 2006 se koná pátá akce 13dílného seriálu cyklistických vyjížděk za poznáním Olomouckého kraje, tentokrát s podtitulem Poznejte s námi na kole Šumpersko a Jeseníky.
Národní soutěž muzeí Gloria musaealis 2005 zná svého vítěze.
V měsíci květnu jsou pro Vás připraveny následující rozhledy z radniční věže.
Od 1. května 2006 bude zahájena turistická sezóna v Klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.
Vlastivědné muzeum v Šumperku nabízí uživatelům internetu dva nové odkazy Vlastivědné zajímavosti a Severní Morava na adrese www.vmsumperk.sweb.cz, obojí čtenáři dosud znali jen v tištěné podobě.
Vlastivědné muzeum v Šumperku nabízí 18. dubna prohlídky expozice a výstav v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel zdarma.
Od 12. dubna je možno zakoupit nový turistický suvenýr Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích. Jedná se o dřevěný kotouč podobný turistické známce, avšak bez sběratelského čísla.
Středisko ekologické výchovy při DDM Vila Doris Šumperk pořádá 21. dubna 2006 od 9.00 do 17.00 hod. tradiční Den Země. Letos s podtitulem O vodě, s vodou, pro vodu, u vody...
Od 1. - 7. dubna 2006 bude z technických důvodů uzavřen Památník Adolfa Kašpara v Lošticích.
Ve čtvrtek 16. března v jednu hodinu po půlnoci bude spuštěn vyhlášením prvních dvou otázek 5. ročník soutěže Virtuální vlastivěda.
Nabízíme program DDM Vily Doris Šumperk, DDM U radnice a bruslení pro veřejnost na Zimním stadionu v Šumperku.
Dne 11. března bude otevřen Památník Adolfa Kašpara v Lošticích pro velký zájem veřejnosti v době od 8-16 hod.
Zdá se to být velice dávno, kdy se v obřadní síni Městského úřadu v Šumperku konal první koncert cyklu Klasika Viva.
V pátek 17. března proběhne v Šumperku třetí ročník mezinárodního festivalu Echo Blues Alive.
V červnu příštího roku uplyne 50 let od vydání prvního svazku Severní Moravy, jediného vlastivědného sborníku svého druhu v České republice, který vychází nepřetržitě již půl století.
Ediční činnost v roce 2006 zahájilo Vlastivědné muzeum v Šumperku vydáním 90. svazku vlastivědného sborníku Severní Morava.
12. ročník tradiční filmové přehlídky Projekt 100-2006.
XXXIII. ročník festivalu mladých umělců Pořádají Dům kultury Šumperk, s.r.o., Agentura UHL Šumperk, Vlastivědné muzeum Šumperk, Kruh přátel Šumperského dětského sboru. Za finanční podpory Města Šumperka a Nadace Českého hudebního fondu.
Město Šumperk v závěru roku 2005 vydalo po sedmi letech knihu o Šumperku. Výběrové řízení na zhotovitele knihy a image publikace vyhrálo šumperské studio Janda Design. Hlavním kritériem při hodnocení nabídek byl kreativní návrh, nové neotřelé zpracování zamýšleného díla.
Koncert skupiny Ready Kirken, který se měl uskutečnit 19.1. ve 20 h v hudebním klubu Music Machine Šumperk se překládá až na 13.4.2006. Důvodem je nečekané prodloužení pobytu kapely v nahrávacích studiích při natáčení nového CD.
Od 26. prosince budou skibusy v Jeseníkách spojovat města a obce s lyžařskými areály a místy vhodnými pro běžkování. Skibusy budou provozovány společností Connex Morava na 7 trasách do 26.3.2006.
Otevírací doba bazénů v Šumperku a ve Velkých Losinách o vánočních svátcích.
V době vánočních svátků bude Vlastivědné muzeum v Šumperku otevřeno od 27. - 30. prosince v době od 9 - 12; 12.30 - 17 hodin. Ve dnech 24. - 26. 12., 31. 12 . 2005 a 1. 1. 2006 bude pro veřejnost uzavřeno. Poprvé v roce 2006 muzeum uvítá své návštěvníky v úterý dne 3. ledna.
Využijte možnosti veřejného bruslení na zimním stadionu v Šumperku v době vánočních svátků.
Předvánoční koncert cyklu Klasika Viva v Šumperku, který již pátým rokem pořádá Agentura J+D pana Romana Janků, bude ve znamení zpěváků. Pozvání na vystoupení přijal jedinečný vokální soubor GENTLEMEN SINGERS. Devět mladých zpěváků, kteří jsou všichni absolventy chlapeckého pěveckého sboru Boni pueri,...
V sobotu 17. prosince od 9 do 17 hodin se ve Vlastivědném muzeu v Šumperku uskuteční již 5. ročník prodejního jarmarku. Své výrobky zde budou nabízet prodejci řemeslného a rukodělného zboží.
Vánoce se blíží a jako každý rok, i v roce 2005 vyráží na cesty Coca-Cola Vánoční kamion. 11. prosince navštíví Šumperk a přiveze dětem i rodičům opravdového Santa Clause s jeho pomocníky elfy a mnoho dárků, zábavy a radosti.
Přijměte pozvání k tradiční předvánoční návštěvě velkolosinské papírny, v jejíchž prostorách je pro Vás již podeváté připraven program ke strávení příjemných chvil adventní pohody. Vánoce v ruční papírně můžete navštívit 9. - 11. prosince, a to v pátek od 13.00 do 17.00 hod. a v sobotu, neděli od 9.00...
Pořad adventních koncertů v kostele sv. Jana Křitele ve Velkých Losinách: neděle 11. 12. ve 14 hodin Smíšený pěvecký sbor Harmonia Hranice Hudba černého lidu - černošsské spirituály a africké lidové písně. neděle 18. 12. ve 14 hodin Smíšený sbor Avonotaj Zpěvy izraelského lidu. Vstupné dobrovolné
Josef Kocůrek - Pražský hradčanský Orchestr Vás zve na koncert, který se koná ve čtvrtek 8. prosince 2005 v 19.00 hodin v Klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.
Koncert Evy Urbanové patří k tomu nejlepšímu, co na evropské scéně vážné hudby můžeme vidět. Z důvodů exkluzivity a výjimečnosti Vánočního koncertu v Olomouci, bude moci koncert navštívit pouze omezený počet návštěvníků. Z technických důvodů - velikost pódia (65 účinkujících na pódiu) jsou pořadatelé...
VII. ročník adventních koncertů v Šumperku nabízí již tradičně cyklus čtyř koncertů, které chtějí svým posluchačům nabídnout nejen chvíle adventního zklidnění a pohody, ale také příležitost k pomoci a charitě.
Dne 30. listopadu 2005, tedy po dvou letech uzavření stávající expozice, se před návštěvníkem symbolicky otevře mohelnická brána expozice nové, nazvané Z dějin Mohelnicka, která nás svými historickými předměty, pregnantními texty a nápaditým uměleckým ztvárněním uvede do dějů, které prožívali naši předkové...
4. listopad byl vyhlášen jako Evropský den obchodu všech členských zemí Unie.
Vlastivědné muzeum v Šumperku pořádá 3. listopadu 2005 v 17 hodin ve výstavní síni muzea doprovodnou akci k probíhající výstavě Církevní umění gotiky a renesance, přednášku Zdeňka Doubravského Významné gotické a renesanční památky na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku.
28. října v den státního svátku můžete navštivit Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie i Vlastivědné muzeum v Šumperku.
Mezinárodní festival pořádá Dům kultury Šumperk pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ivana Kosatíka a starosty Města Šumperka Zdeňka Brože. Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Olomouckého kraje, Města Šumperk, Města Chorzów a Velvyslanectví USA v Praze.
Město Šumperk, Český svaz bojovníků za svobodu a Česká obec sokolská Vás u příležitosti 87. výročí vzniku samostatného československého státu zvou ve středu 26. října v 17.00 hod. ke vzpomínkovému setkání.
10. - 16. listopadu jste zváni na čtení knihy Vladimíra Körnera - Zánik samoty Berhof, které proběhne na pokračování v několika kulturních institucích města. V kině Oko navazuje na tato čtení přehlídka filmů Vladimíra Körnera.
Společnost Radio Haná, která má již více než 13tiletou tradici v rozhlasovém vysílání na území střední Moravy, spustila po zkušebním provozu 19. září oficiálně nový dokrývací vysílač v Šumperku. Jedná se o kmitočet 103,3 MHz v FM pásmu.
Olomoucký kraj v pátek 7. října vyhlásil druhou výzvu pro grantová schémata v rámci Společného regionálního operačního programu. O granty mohou žádat zejména malí a střední podnikatelé v oblasti cestovního ruchu, neziskové organizace, obce a svazky obcí. Žadatelé mají na přípravu projektu 60 dnů, mohou...
Před rokem v říjnu 2004 se otevřel přímo v centru Šumperka na Hlavní třídě 10 hudební klub Music Machine. Za necelý rok svého trvání nabídl veřejnosti bezpočet koncertů místních hudebníků i zvučných jmen české i zahraniční hudební scény.
Od 8. října bude Regionálního a městské informační centrum otevřeno každou sobotu od 9.00 do 13.00 hod.
Od 1. října 2005 bude muzeum každou sobotu otevřeno od 9.00 - 16.00 hod., s polední přestávkou od 12.00 - 12.30 hod.
Koncert Hadry z těla, který měl proběhnout 6. října 2005 v hudebním klubu Music Machine Šumperk byl zrušen.
Cyklus koncertů Klasika Viva, který v Šumperku a okolí pořádá Agentura J+D Romana Janků, se po prázdninách opět hlásí o slovo.
Státní okresní archiv Šumperk, Bří Čapků 35, Vás srdečně zve na výstavu "Proměny Šumperka", která bude přístupná od 10 září 2005 do konce kalendářního roku ve výstavním sále okresního archivu v době od 9 - 16 hodin, a to vždy v pondělí a středu od 8 - 17 hodin, po domluvě též v úterý a pátek.
Pořádá Římskokatolická farnost sv. Jana Křtitele a Dům kultury Šumperk, s.r.o. ve spolupráci s Agenturou UHL Šumperk za finanční podpory Olomouckého kraje a Města Šumperka.
Každoročně se v měsíci září konají pod záštitou Rady Evropy Dny evropského dědictví. Ve dnech 9.-11. září se nejširší veřejnosti otevřou brány zajímavých památek, prostor a objektů.
Do konce srpna platí letní otevírací doba Plaveckého areálu Aquatoll v Šumperku.
V sobotu 13.8. 2005 při svátku Nanebevzetí Panny Marie se koná tradiční Pekařovská pouť spojená s poutní cestou z Rapotína do Pekařova a mší svatou.
Od 11. - 15. srpna přivítá Šumperk již po patnácté hudební soubory z různých koutů celého světa.
Dne 5.9. bylo ukončeno sledování stavu sinic na vybraných šumperských nádržích - stav vody pro koupání je vyhovující. Závěrem lze říci, že voda ve sledovaných nádržích (tj. Krásné, Dolní Bušínov a Nový bagr u Mohelnice) byla po celou koupací sezónu 2005 vyhovující, sinice se buď nevyskytly vůbec nebo...
Od 25. července do 14. srpna bude z důvodu rekonstrukce ústředního vytápení uzavřena Městská knihovna v Šumperku na ulici 17. listopadu. Po dobu uzavření knihovny mohou čtenáři využít služeb městské pobočky Sever na Temenické ulici.
Speciální letní dramaturgii, která ozvláštní běžné kulturní dění v klubu, dolaďuje v těchto dnech hudební produkce Music Machine. Půjde o měsíce červenec až září, kdy se mimo jiné uskuteční tři velké koncertní akce v centru Šumperka.
Od 26. července mohou návštěvníci klášterního kostela Zvěstování Panny Marie shlédnout výstavu Sv. Jana Nepomuckého ve fotografiích.
Ve dnech 23.-24. července se otevře krypta Kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku s výstavou Krása loštických pohárů.
V sobotu 23.7. při příležitosti 100. výročí trati Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem se můžete projet parním vlakem v několika časových intervalech. Připraven je také doprovodný program ve Starém Městě, kde souběžně probíhá Anenská pouť.
Představení Návštěva pana Slouna v hlavní roli s Karlem Rodenem se z důvodu prodloužení natáčení v USA ruší. Místo tohoto představení organizátoři zajistili vynikající komedii Neila Simona - Poslední ze žhavých milenců. V hlavní roli se představí Simona Stašová a Jan Teplý.
"DIVADLO JE ŽIVOT A ŽIVOT JE DIVADLO" V sobotu 25. června 2005 v 1000 hodin bude v Šumperku na travnatém prostranství u divadla slavnostně zahájeno setkání výtvarníků, sochařů profesních i amatérských a žáků škol s uměleckým zaměřením na zpracování dřevěných plastik.
Otevření klášterní krypty v kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.
Od 2. července 2005 se na nádvoří zámku ve Velkých Losinách koná tradiční přehlídka divadelních a koncertních představení.
S lítostí Vám oznamujeme, že plánované turné Team X-tour, při kterém měla skupina odehrát deset koncertů po České republice se přesouvá. Důvodem je vážné zranění levé ruky kytaristy a skladatele Dušana Antalíka.
V úterý 14. června od 19 hod. vystoupí v Klášterním kostele Zvěstování Panny Marie jedinečný vokálně instrumentální soubor Linha singers.
ŽCA Vozka nabízí vyhlídkovou cestu autobusem na Přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Návštěvníci absolvují návštěvu informačního centra, prohlídku kaverny v podzemí a výjezd podél spodní nádrže na horní nádrž. Celý program zájezdu trvá asi tři hodiny.
Soutěžní přehlídka nejlepších kapel české a slovenské bluesové scény, která se koná 17. a 18. června na parkovišti Domu kultury Šumperk. Porota i diváci rozhodnou o kapelách, které vystoupí na podzimním mezinárodním festivalu Blues Alive.
Ve dnech 9. - 13. června pořádají Divadlo Šumperk a Dům kultury Šumperk XII. ročník festivalu profesionálních divadel Divadlo v parku.
Od 1. června - 30. září můžete využít služby cyklobusů, které slouží k přepravě cykloturistů s jízdními koly. Cyklobusy jsou provozovány soboty, neděle a svátky, v červenci a srpnu každodenně.
Vlastivědné muzeum v Šumperku pořádá v rámci celorepublikového Festivalu muzejních nocí "Noc v muzeu". V pátek 3. června 2005 od 20 do 24 hodin budou mít návštěvníci muzea možnost absolvovat netradiční noční prohlídku výstav a stálé muzejní expozice, atraktivní bude módní přehlídka historického ošacení.
Největší přehlídka činností sdružení dětí a mladeže a středisek volného času se koná od 26. do 29. května 2005 v sadech 1. máje a Smetanových sadech v Šumperku. Hlavním smyslem celé akce je upozornit na činnost sdružení, která se po celý rok věnují mimoškolní výchově dětí a nabízejí jim atraktivní program...
18. května máte jedinečnou příležitost navštívit regionální muzea s odbornými výklady. V tento den je vstupné do níže uvedených zařízení bezplatné.
Při příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií v sobotu 14. května 2005 budou otevřeny věže chrámů sv. Bartoloměje a sv. Barbory v Zábřehu.
Vlastivědné muzeum v Šumperku prodloužilo termín výstavy k 60. výročí konce 2. světové války do 5. června 2005.
Ve dnech 14.-15. května 2005 se v Lázních Velké Losiny uskuteční XI. ročník Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ZPĚVÁČCI - VELKÉ LOSINY 2005 jako součást Dnů tradiční kultury.
Na letošního prvního máje by měl každý fanoušek formule 1 vyrazit do centra města. Právě tam bude k vidění West McLaren Mercedes. Jeho pilot sice přítomen nebude, ale i tak si srdce každého fanouška přijde na své. Kdy se mu také poštěstí uvidět na vlastní oči stroj, který řídil samotný Mika Hakkinen.
Mýticko-démonický program plný ohňových efektu Vás čeká na hradě Sovinci 7. a 8. května.
30. dubna 2005 od 15.00 hod. bude zahájeno v areálu lázní ve Velký Losinách Slavnostní otevírání lázeňské sezóny a otevření trasy pro vozíčkáře.
Cyklus koncertů KLASIKA VIVA nabízí svým posluchačům další z koncertů. Do Šumperka přijíždí jeden z nejmladších komorních orchestrů u nás, komorní orchestr QUATTRO. V úterý 26.dubna 2005 od 19 hodin jim bude patřit zrekonstruovaný klášterní kostel. A nejen jim. Jak je již tradicí, vystoupí na koncertě...
Od dubna má vnitřní termální bazén v areálu lázní ve Velkých Losinách opět pravidelnou otevírací dobu.
Májové rozhledy z radniční věže se uskuteční za příznivého počasí 1. a 7. května 2005 od 10.00 - 17.00 hod. Večerní májové rozhledy od 19.00 - 22.00 hod.
Od dubna je v prodeji turistická slevová karta Olomouc region card. Tato karta propaguje regionální turistiku a umožní turistům navštívit řadu atraktivních míst v regionu a přitom ušetřit na vstupném.
V sobotu 23. dubna od 15 hod. proběhne na úsovském hradě a nádvoří velký slet čarodějnic.
Hrad Sovinec zve na Moravskou veselici a vítaní jara, které se koná 16. a 17. dubna. Jsou pro vás připraveny říkadla, písničky, tanec, folklór a lidová řemesla.
Ve dnech 15.-16. dubna pořádá Dům kultury Šumperk mezinárodní jazzový festival JAZZ PRAMET ŠUMPERK 2005. Festival se koná za finanční podpory MK ČR, Města Šumperk a Nadace ČHF.
Koncert fenomenální mladé francouzské klavíristky MURIEL BÉRARD se koná 6. dubna od 19.00 hod. ve výstavní síni Vlastivědného muzea v Šumperku.
18. března v 19.00 hod. proběhne v Domě kultury Šumperk podruhé jarní festival Echo Blues Alive.
Zahajovací koncert nové sezóny se uskuteční v úterý 15. března od 19 hodin a ve velkém sále DK Šumperk se představí mladý swingový orchestr Dr. Swing.
V sobotu 12.3. 2005 se v Lyžařském středisku v Klepáčově konají Lyžařské a snowboardové závody pro veřejnost - Holba Cup 2005. Závody jsou určeny pro všechny věkové kategorie, od nejmenších až po seniory.
Otevírací doba vnitřního termálního bazénu ve Velkých Losinách v březnu.
XXXII. ročník festivalu mladých umělců se uskuteční ve výstavní síni Vlastivědného muzea od 10. - 24. února v 19.00 hod.
Ve dnech 2.2 - 28.2. se koná v sále D 123 Projekt 100.
Společný koncert šumperských hudebních skupin ve prospěch konta na pomoc obětem ničivé přírodní katastrofy v jihovýchodní Asii se koná 21. ledna od 18 hod. ve velkém sále Domu kultury Šumperk.
Provozní doba bazénu v Šumperku a vnitřního termálního bazénu ve Velkých Losinách.
Otevírací doba Regionálního a městského informačního centra v Šumperku v době vánočních svátků.
V úterý 21.prosince 2004 od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury v Šumperku se koná jedinečný vánoční koncert.
Zimní stadion v Šumperku zve v následujících termínech na veřejné bruslení.
Půjčovní doba v období 20.12.2004 - 2.1.2005 v Městské knihovně v Šumperku.
10.-12. prosince 2004, pátek od 13-17 hod., sobota a neděle od 9-17 hod. Přijmětě pozvání k tradiční předvánoční návštěvě velkolosinské ruční papírny, v jejíchž prostorách je pro Vás již poosmé připraven program ke strávení příjemných chvil adventní pohody.
v sobotu 27.11.2004 od 9 hodin bude zahájena zimní sezóna v lyžařském areálu Dolní Morava.
Setkání horolezců, turistů, milovníků extrémních sportů a přírody proběhne letos už potřinácté v sobotu 27.11. v 9 hod. v Domě kultury Šumperk tentokrát se dá říci, že s podtitulem "Hory a ženy"!
Dnešní přednáška Křesťanské akademie - Existuje Bůh? (Lze rozumem poznat či vyvrátit Boží existenci ?) se z důvodu nemoci přednášejícího ruší. Náhradní termín není dosud znám. Děkujeme za pochopení.
Ve svátek 17. listopadu je Regionální a městské informační centrum otevřeno od 13.15-17.00 hod. Ve stejnou otevírací dobu můžete navštívit výstavy Vlastivědného muzea v Šumperku.
Po delší odmlce rozezní hudba opět prostory radnice v Šumperku, konkrétně prostory obřadní síně Městského úřadu. Další z koncertů cyklu Klasika Viva uvede v úterý 16.listopadu vzácného hosta, mladou českou kytarovou virtuozku Denisu Veškrnovou - Schneebaumovou. Koncert je jako vždy plánován od 19 hodiny.
Ve čtvrtek 28. 10 2004 pořádá město Šumperk mimořádné rozhledy z radniční věže - pozorování zatmění Měsíce. Rozhledy budou organizovány v půlhodinových intervalech od 3:00 do 6:00 hodin. Začátek výjimečného nebeského úkazu je ve 3:20, k úplnému zatmění dojde ve 4:04 a konec zatmění bude v 5:55. Rozhledy,...
Nové AQUACENTRUM SLUNCE v Rýmařově je určeno široké veřejnosti, všem věkovým kategoriím. Věříme, že si zde přijde na své opravdu každý. Snažili jsme se o to, aby se Aquacentrum stalo příjemným místem na Slunci, kde se budete moci radovat s rodinou i přáteli, relaxovat i sportovat.
Vstupenky na všechny uvedené akce budou k dostání na Regionálním a městském informačním centru v Šumperku. Najdete ho v budově Vlastivědného muzea "u sovy". Tel. 583 214 000
Ve dnech 18.- 20. listopadu pořádá DK Šumperk IX. ročník festivalu BLUES ALIVE.
Blíží se 28. říjen a s ním slavnostní koncert k výročí republiky, který proběhne o dva dny dříve, tedy 26.10. v 19 hod. ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Pozvání tentokráte přijala Janáčkova filharmonie Ostrava s dirigentem Petrem Vronským.
Koncert Psích vojáků, který měl proběhnout v pátek 8.10. ve 20.30 h v DK Šumperk, musí být přeložen na 12. listopadu.
Jako jeden z nejzajímavějších koncertů podzimní části cyklu Klasika Viva můžeme považovat ten, který je připravován na 12.října. Tahákem může být vystoupení organizátora celého cyklu violisty Romana Janků, ale především jeho přátel, které chce v Šumperku představit.
16. října v 19.00 hod. se v sálu lázní ve Velkých Losinách koná XII. ročník Jazzového festivalu.
1. října se na Hlavní třídě otevřel hudební klub originálního střihu.
Pomozte nám najít čtveřici mladých turistů, kteří trávili dovolenou na Slovensku a dne 23.8.se nechali v oblasti Oravske Magury svést autobusem turistů z Českých Budějovic. V autobuse nechali foťák. Volejte inf. centrum 583 214 000 nebo mailujte na icsumperk@seznam.cz
Slet bubeníků - festival rytmů 5 kontinentů /27.9.2004 v DK Šumperk ve 20.00 hod./ Vznikem projektu Slet bubeníků jsme si troufli vytvořit novou originální hudební akci a založit novou tradici žánrově vyhraněného festivalu. Dramaturgickým záměrem je pozvat na jedné straně přední české invenční bubeníky,...
Šumperk může nabídnout příznivcům klasické hudby další krásný prostor, kde si mohou vychutnat nejen krásu libých tónů. Po rekonstrukci se otevře veřejnosti klášterní kostel Zvěstování Panny Marie (v sousedství Střední zdravotní školy). Symbolicky tomu bude v den státního svátku 28. září, v den Svatého...
12.-26.září 2004 proběhne v Šumperku již podruhé přehlídka varhanní hudby. Své síly opět spojily Dům kultury Šumperk s Římskokatolickou farností sv. Jana Křtitele a Vlastivědným muzeem v Šumperku, aby posluchačům mohly nabídnout to nejlepší.
Svazek obcí údolí Desné pořádá 11. září 2004 ve Velkých Losinách oslavy 100. výročí zahájení provozu trati Petrov nad Desnou - Kouty nad Desnou.
Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají brány nejzajímavějších památek, budov, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.
Od středy 1. září do soboty 4. září se konají v areálu pivovaru v Hanušovicích Oslavy 130. výročí Pivovaru Holba.
Klub českých turistů odbor Šumperk pořádá akce pěší turistiky pro svoje členy i pro veřejnost.
Fórum se uskuteční ve dnech 21. - 27. srpna.
V sobotu 28. srpna proběhne ve Šternberku Ekojarmark - stánky budou věnovány produktům zdravé výživy a bio výrobkům.
Od 26. do 29. srpna ožije Mohelnice a široké okolí trampskou a folkovou hudbou.
Milovníkům květin a zahrádkářům připomínáme, že letní etapa výstavy FLORA proběhne ve dněch 19. - 22. srpna.
Cihelna 2004 se koná ve dnech 20. - 22. srpna 2004 Hlavní program pro veřejnost - s dynamickými ukázkami boje - proběhne v sobotu 21. srpna 2004. V pátek 20.srpna zahájí akci kulturní večer.
Přihlášky do všech kurzů a kroužků přijímá DK Šumperk od 23. srpna 2004 do konce září každý den kromě pátku od 9 do 12 hodin a od 13 do 16.30 hodin. Zahájení všech kurzů je v říjnu, pokud není uvedeno jinak. Informace na tel. čísle: 583 214 276 - Alena Velebová e-mail: velebova@dksumperk.cz
Od 19. července do 31. srpna 2004 bude uzavřen vnitřní termální bazén v lázních ve Velkých Losinách.
Sdružení přátel folkloru Severní Hané, Město Šumperk a Folklorní sdružení ČR pořádají za spolupráce Ministerstva kultury ČR a Olomouckého kraje XIV. Mezinárodní folklorní festival I.O.V. Šumperk.
V Pátek 13. a v sobotu 14. srpna 2004 od 19 do 23.00 hod. se uskuteční noční rozhled z radniční věže. Prohlídky lze objednat na tel. 583 214 000, e-mailem: icsumperk@seznam.cz nebo osobně v Regionálním a městském informačním centru při VM v Šumperku.
ŽCA VOZKA nabízí oblíbený zájezd na Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Návštěvníci absolvují návštěvu informačního centra elektrárny, prohlídku kaverny v podzemí a výjezd podél spodní nádrže na horní nádrž. Celý program zájezdu trvá asi tři hodiny. Kromě důmyslného technického zařízení uvidíte...
Od 1. června rozjíždí parta nadšenců (studenti, turistické oddíly, obdivovatelé hor...) akci, jejíž cílem je odlehčit Hrubému Jeseníku o nějaký ten kilogram odpadků. Přidejte se také.
Agentura Scaron pořádá na nádvoří zámku ve Velkých Losinách přehlídku divadelní a hudební tvorby 5. - 31. července 2004.
Kulturní dům ve Starém Městě pořádá ve dnech 23. - 25. července 2004 tradiční Anenskou pouť.
Přijďte se podívat 17. a 18. července na nejúspěšnější a zároveň finančně nejnákladnější akci pořádanou na hradě Sovinci. Návštěvníci kromě již tradičního celodenního programu na 5. nádvoří shlédnou boje v hradním příkopu a dobývání jednotlivých hradních nádvoří a horního hradu.
Sokolnické a lesnické slavnosti se konají 3. a 4. července 2004. Poutavý celodenní kostýmovaný program po oba dny 9,00 - 19,00 hod. Na Horním hradě přichystány dětské lesnické hry a pro dospělé turnaj ve střelbě z luků a kuší o zajímavé ceny. Besedy s rybáři, lesníky a sokolníky.
Obec Velké Losiny pořádá ve dnech 18. - 20.6. 2004 SVATOJÁNSKÉ SLAVNOSTI.
Divadlo Šumperk, s.r.o. a Dům kultury Šumperk, s.r.o. pořádají XI. ročník festivalu profesionálních divadel DIVADLO V PARKU na letní scéně v Sadech 1. máje 11.-14.6.2004.
V rámci Slavností města se v Šumperku budou konat: pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v pivní štafetě, Gambrinus Cup - tumaj bojového sportu Combat sambo a také Malá Flóra, prodejní a výstavní akce Vše pro dům, zahradu a zahrádkáře. Dále proběhne v Šumperku velký auto salon, na kterém se představí...
Město Šumperk pořádá ve dnech 28. a 29. května 2004 "Slavnosti města Šumperka 2004"
22.5.2004 Den otevřených dveří v Aeroklubu Šumperk.
Na 8. červen nám obloha chystá úkaz, který nikdo ze současníků nikdy neviděl - přechod planety Venuše přes Slunce.
Termální koupaliště ve Velkých Losinách bude otevřeno už tuto sobotu a neděli od 9.00 hod. do 18.00 hod. Další informace najdete na stránce - Termální bazén Velké Losiny
ŠUMPERK - Spíš než Hlavní třídu důstojného oblastního města připomínalo centrum Šumperka v první májovou sobotu mraveniště. Do centra města vyrazilo v tento sváteční den více jak dvacet tisíc obyvatel města a širokého okolí. K obrovské radosti všech se vydařilo (vzdor předpovědím) i počasí, takže nic...
Loni poprvé se vrátili lidé na prvního máje do ulic a nebylo jich málo. Šumperskou Hlavní třídou prošlo na deset tisíc návštěvníků 3. šumperského autosalonu a Májových oslav, kteří se sjeli ze širokého okolí. Nejvzdálenější návštěvníci dobyli až z Olomouce a Vidnavy. Ať už je přilákali koně pod kapotami...
1. a 2.května se koná mýticko-démonický program plný ohňových efektů s netradičními prohlídkami hradních sklepů.
V soutěži Rama - Projekt Počítače školám byly opět rozděleny 2 000 000 Kč.
V úterý 20.dubna 2004 se v obřadní síni MěÚ v Šumperku (na radnice) představí na společném koncertě dvě vynikající umělkyně. Cembalistka Monika Knoblochová a vynikající flétnistka Lenka Kozderková - Šimková.
Snow park Paprsek - Olšanka Vám nabízí pří jemný den strávený na horách pro Vaše děti pod dohledem lyžařských a snowboardových instruktorů.
Program Vily Doris v období jarních prázdnin.
Zábava pro děti v období jarních prázdnin.
Okresní vlastivědné muzeum v Šumperku, Město Šumperk a Sdružení cestovního ruchu Šumpersko-Jeseníky sloučily finanční prostředky a s podporou grantu České centrály cestovního ruchu vydali materiál pro návštěvníky přirozeného regionu Jeseníky. Ze samotného názvu není možná patrné, že se nejedná o klasického...
Doto diskusní fórum slouží pro komunikaci se správcem webu.

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA